V četrtek, 5. 10. 2023, smo v sodelovanju z zunanjim izvajalcem Odiseja, Planetarij za vse učence izvedli TEHNIŠKI DAN.

Učenci 1., 2. in 3. razreda so si ogledali Planetarij, kjer so jim predstavili gibanje Sonca, planete našega Osončja, zvezde, ozvezdja … Preostali del dneva so po razredih izdelovali kalejdoskope, rakete in neznane leteče krožnike. Učiteljice so jim pripravile tudi zanimive eksperimente.

Učenci od 4. do 9. razreda so poleg predstavitve v Planetariju sodelovali še v treh delavnicah:

  • RAKETE NA VODNI POGON, kjer so učenci po skupinah izdelali raketo na vodni pogon, ki so jo na šolskem igrišču kasneje tudi izstrelili,
  • MALA ŠOLA ASTRONAVTIKE IN SKAFANDER, kjer so učenci debatirali o razmerah življenja ter o nevarnostih, ki prežijo na nas v vesoljskem prostoru. Skozi zanimivo debato z eksperimenti so dobili odgovore na vprašanja o pristankih na Luno,
  • SKRIVNOSTI VESOLJA, kjer so učenci debatirali o vesolju in Osončju, nastanku in razvoju Osončja, končnosti in neskončnosti, objektih, ki so sestavni del Sončevega sistema, lastnostih Sonca in ostalih objektov Osončja ter o njihovem gibanju.

Učenci so spoznali veliko novega. Delavnice so bile sproščene in zelo zanimive. Več naj povedo fotografije.